Efekt Shabby Chic

Shabby chic to bardzo dekoracyjna metoda postarzania mebli i innych przedmiotów dzięki której uzyskujemy efekt wytartej warstwy farby. Stylizacja tym sposobem  pozwala na osiągnięcie efektu  starych,  często używanych mebli o charakterze rustykalnym. Właśnie dzięki tym cechom nadają wnętrzom domowego ciepła i tworza niepowtarzalny klimat.


Dominują tutaj jasne pastelowe kolory spod których ujawiania się ciemny kontrast. Nie jest to reguła i możemy dowolnie łączyć kolory. Najczęściej jednak wybierany jest bazowy kolor bialy  lub kremowy b spod którego orzebuja się kolor szary lub brązowy. 

Najlepsze rezultaty można zrealizowac przy meblach które posiadają dużą ilość krawędzi, dekorów, wypukłych i wklęsłych elementów. Czyli wszystko to, co przy normlanym użytkowaniu przetarloby się jako pierwsze. Właśnie te cechy będą najważniejsze przy stylizacji.


Ponieważ przedmiot poddany tej metamorfozie będzie całkowicie ppkryty warstawmi farby możemy wykonać ten efekt nie tylko na meblach z litego drewna ale także z płyt mdf, skejki, elementach metalowych i innych.

Najczęściej wykonuję to malowanie dla stołów, komód oraz kredensów. Doskanle prezentują się również krzesła, i fotele a także drzwi i futryny.


Przykład tej stylizacji można obejrzeć na zdjęciach poniżej.

Go to top