Meble rustykalne

Styl rustykalny jest chyba nam najbardziej bliski. To styl wiejskiej chaty pachnącej świeżym chlebem i swojskim masłem. Klimat ciepłego i przytulnego domu.


Kolorystyka, która dominuje w takich wnętrzach to ciepłe brązy, barwy drewna, gliny, cegły, bieli, to kolory natury. Styl najlepiej sprawdza się w przestronnych wnętrzach. Sufity ozdabiane są drewnianymi belkami z widoczna fakturą. Dobrym i pożądanym akcentem jest kominek wyłożony naturalnym kamieniem, cegłą czy piaskowcem. Półki przy kominku z naturalnego drewna. Wiklinowe kosze z pociętymi polanami, a także kute akcesoria kominkowe. Dominują tutaj drewniane meble bardzo prostych formach często przecierane i ługowane. Pięknie wyglądają podłogi z naturalnego drewna, desek z widocznymi sękami i spękaniami.


Ponieważ dominuje w tym stylu drewno i piękno jego faktury można za pomocą różnych technik postarzania z dostępnych i bardzo prostych mebli wyczarować swój własny styl. Meble rustykalne możemy dodatkowo dekorować tkaninami. Kwieciste zasłony, kraciaste pledy, dywaniki w pasy. Dobrym dodatkiem są serwety robione na szydełku. Bibeloty, jasna ceramika gliniana. Ponieważ styl rustykalny to styl wiejskiej chaty dobrze komponuje się w nim rzemiosło ludowe. W kuchni charakterystycznym akcentem są szafki wmontowane w murowane wnęki. Na podłodze może być położona terakota w kolorze rdzy.


W stylu tym można wykorzystać różne techniki postarzania i dekorowania np. decoupage i różnego rodzaju przecierki, spękania. Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia, którym bardzo łatwo nadać charakter rustykalny. Przy pomocy zdobienia przedmiotów i mebli przemienimy je w sielska i pełna klimatu przestrzeń wiejskiej chaty.

 

Go to top