Meble retro, styl retro

 Mówi się, że styl retro trąca starzyzną, duchami przodków i to prawda. To styl starych mebli, bibelotów, porcelany, obrazów, zdjęć przodków, dywanów, haftowanych obrusów, robótek na szydełku. Starych pięknych zegarów, lamp, żyrandoli i świeczników. Często takie przedmioty dziedziczymy po swoich rodzicach, dziadkach.


 Styl ten obejmuje ogólnie mówiąc stare przedmioty niewytarzane współcześnie. Jest to styl nieprzemijający. Meble retro to meble z minionych epok. Stoją i starają się opowiedzieć jakąś historię. Stare dzieje przodków i całych rodów. Lustra ile już widziały, ile twarzy się w nich przeglądało.

Styl retro to styl ludzi niepoddających się modzie, ludzi nielubiących częstych zmian. Idealny także dla wielbicieli klasyki i tradycji. W starych kamienicach, na strychach możemy znaleźć różne takie skarby, zakurzone, zaniedbane i zapomniane. Spójrzmy na nie łaskawie i pomyślmy jak możemy przywrócić im dawną świetność. Gdy znajdziemy taki skarb pomyślmy jak możemy skomponować go z już istniejących w naszym mieszkaniu meblami.


W stylizacji narodził się nowy styl tzw. vintage, czyli łączenie starego z nowym. Nawet w bardzo nowoczesnych wnętrzach można zastosować takie połączenie. Stary odnowiony mebel np. komoda, tremo, szafa będzie dobrze komponować się ze współczesnymi kanapami, szklanymi stołami i nowoczesnymi tworzywami takimi jak plastik.


Kilka elementów retro np. mebel, stary obraz, lampa, świecznik czy porcelana zestawione z nowoczesnymi sprzętami stworzą nam niepowtarzalny styl. Stare zniszczone meble można poddać renowacji i stylizacji. Czasami niepozorny i brzydki mebel można poddać liftingowi i stworzyć piękny klimat w naszym mieszkaniu.

Taki kącik wspomnień pomogę Państwu zaaranżować. Odnowię i przywrócę dawna świetność starym meblom.

 

Go to top