Meble skandynawskie

Jeśli chcesz znaleźć się w czystym i uporządkowanym wnętrzu, pachnącym bielą i śniegiem, urządź go w stylu skandynawskim.


Dom skandynawski to dom czysty i uporządkowany, ale nie zimny. Styl ten jak sama nazwa wskazuje pochodzi z krajów skandynawskich. Największy wpływ na jego powstanie miała Dania, Norwegia i Szwecja. Charakteryzuje się czystymi, bardzo jasnymi kolorami. We wzornictwie dominuje biel i blade pastelowe błękity, grafity, heban, jasny karmel.


Styl skandynawski dobrze komponuje się w niewielkich pomieszczeniach np. pokoik na poddaszu. Łazienki w tym stylu wyglądają na sterylne i uporządkowane. Jasna glazura z drobnymi zdobieniami dodaje ciepła i przychylności. Meble skandynawskie charakteryzują się prostotą, świeżością i elegancją. Są ponadczasowe, lekkie i świeże. W stylu tym dominują sześcionogie ławy stożkowo zakończone, wyłożone oddzielnymi poduchami. Tapicerka jest tutaj minimalna.


Króluje piękno struktury drewna, bielenia i ługowania. Meble mają opływowe i proste kształty. W drewnianych kredensach umieszczone są często przeźroczyste zdobne kryształowe szybki. Podłogi charakteryzują się czystością jasnych kolorów. Surowe drewno, bielenia to ich charakterystyczne cechy. Przedmioty i sprzęt drewniany mają widoczną fakturę i słoje.


Tkaniny w delikatne wzory w kolorach szarości stonowane i nierzucające się w oczy oraz dodatki o zaokrąglonych kształtach są często spotykanym elementem dekoracyjnym. Moja propozycja może zmienić np. aranżacje kuchni. Będzie minimalistyczna, prosta, a zarazem ciepła i romantyczna.

Go to top